środa, 25 lutego 2015

62 O kochaniu18.02.2015
Najdroższy
          Samotność czasem jest w życiu potrzebna. Daje człowiekowi możliwość ułożenia porozrzucanych po zakamarkach serca myśli i doświadczeń, stopniowo coraz bardziej kalecząc ostrymi krawędziami. Mają one przeróżne kształty, a ich kolory, nie są jednorodne. To sprawia, iż trudno jest skupić się na określonym wycinku minionych wydarzeń, choćby po to by odpowiednio je zinterpretować, poukładać na odpowiednich półkach świadomości. Czy uda mi się dziś tego dokonać?
          Jezu mój, dałeś mi możliwość poznania bezwarunkowej miłości, której bardzo długo nie chciałam definiować. Bałam się tego tak silnie, iż każda taka próba, kończyła się nagłą eksplozją emocji, wyrażana najczęściej przez ciche potoki łez
wypłakiwane w poduszkę. Każdy przecież ma prawo kochać i mieć poczucie bycia komuś potrzebnym. To naprawdę naturalna potrzeba, niemająca nic wspólnego z moim stanem fizycznym..
          Dziękuję Ci Jezu, za nowe ścieżki świadomości, które rozpostarłeś przede mną, prosząc przy tym bym dokonała wyboru. Nie można przecież zbyt długo stać w miejscu, tylko w marzeniach obserwując zmieniające się krajobrazy, spacerujących ludzi. Tak często chciałam zamienić z nimi, choć kilka słów, takich pozornie bez sensu. Ale jak to zrobić, czując paniczny strach, przed każdą formą emocjonalnej, czy fizycznej bliskości? Jak pokonać ten przemożny opór, zdający się mieć władzę nad każdym aspektem życia?
          Ze zdziwieniem, mającym w sobie ledwo zauważalną nutkę przerażenia. Praktycznie z dnia na dzień przekonuję się, że czyniąc mnie niepełnosprawną tak naprawdę niczego nie zabrałeś, ani też nie zakazałeś przeżywania uczuć, tak przecież normalnych, dla każdej kobiety..
          Zdaje sobie sprawę, iż to, co właśnie piszę, dla większości ludzi, może być kontrowersyjne, ale mam serce zdolne do kochania, ręce zdolne do przytulania i uczenia delikatności i odpowiedzialności. Mogę dać buziaka na dobranoc..
Mogę…
- Mały książę –

9 komentarzy:

 1. To piękne, że kochasz, że chcesz żyć, to najważniejsze. Ne bój się o tym mówić ludziom. Często tzw. " zdrowi" mają ogromne kompleksy. Dla Jezusa wszyscy jesteśmy piękni, a Ty na pewno piękniejsza od nas, bo On widzi serce...

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy umie kochać, ale inaczej to ukazują. Cóż czasem tylko przy Bogu mogę się naprawdę wypłakać bo ludzie nie do końca akceptują uczuć. Nie próbuj kryć emocji, wylewaj te potoki łez bo Bóg patrzy na serce a szczególnie Jezus Chrystus :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To co piszesz nie jest kontrowersyjne, tylko oczywiste! Jeżeli dla kogoś nie jest to...jego problem.Pan Jezus uczynił Cię kobietą, bo taki miał na Ciebie "pomysł". I faktycznie niczego Ci nie zabrał!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. To bardzo piękne to co piszesz , dotyczy tak wielu z nas dzięki że jesteś

  nikt

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic w tyk kontrowersyjnego nie ma zatem dużo miłości życzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy ma takie samo prawo do kochania i bycia kochanym. Trzymaj się moja droga!

  OdpowiedzUsuń
 7. A dlaczego to ma być kontrowersyjne? To przecież bez różnicy, jakiej jesteśmy rasy, w jakim wieku, sprawni czy nie. Każdy z nas potrzebuje bliskości, miłości. To fundamentalna potrzeba człowieka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miłość jest dla ludzi czymś, co zmienia dni w wyjątkowe. Pewnie, że możesz kochać, dobrze, że jesteś w stanie podarować komuś uczucie, bo niektórzy ludzie tą umiejętność nagminnie z siebie wyrzucają, a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wręcz żyjemy po to, by uczyć się kochać. I to dotyczy każdego 0 Ciebie też :)

  OdpowiedzUsuń